Kurumsal

ARO Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Başkanı Ali Rıza Onat, 1958 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretim eğitimini Ankara Keçiören Çizmeci İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra, Ankara Ticaret Lisesi son sınıftan ayrılarak iş hayatına atıldı. 1981 yılında Beyaz Eşya ticaretine başlayarak, sektöründe öncü birçok üreticinin yetkili bayisi olmuş; ardından 1983‘de kum ticaretine başlamıştır. 1987’de kurduğu ARO Mütahhitlik A.Ş. ve ARO İnşaat Malzemeleri A.Ş. Firmaları ile bir çok başarılı projeyi gerçekleştirmiştir. 2000‘de Polat Hazır Beton A.Ş., 2002‘de ARO Motorlu Araçlar A.Ş., 2004‘de Mentaş Kırma Eleme Tesisleri’ni ve 2011‘de ONAT Alçı Fabrikası’nı kurdu.

2002 yılından bu yana da otomotiv sektöründe hizmet veren, grup şirketlerinden ARO Motorlu Araçlar A.Ş, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nde, Renault Trucks’ın, yetkili bayiliğini yapmaktadır. Aynı zamanda geniş bir nakliye filosuna sahip olan şirketimiz, bir çok tanınmış firmanın nakliye işini gerçekleştirmektedir.Şirketimiz güçlü finansman kaynakları, deneyimli ve dinamik kadrosu ile kaliteli hizmetlerini sunarak, Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında hak ettiği yeri almıştır. Grubumuzun öncelikli hedefi; kaliteden ödün vermeden, bilgi birikimlerimizi ve deneyimlerimizi kullanarak müşteri memnuniyetini, sağladığımız noktadan daha ilerilere taşıyabilmektir.

Misyon

Şirketimiz güçlü finansman kaynakları, geniş araç filosu, deneyimli ve dinamik kadrosu ile kaliteli hizmetlerini sunarak, Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında hak ettiği yerini almıştır. Grubumuzun önceki hedefi; kaliteden ödün vermeden, bilgi birikimlerimizi ve deneyimlerimizi kullanarak müşteri memnuniyetini, sağladığımız noktadan daha ileri seviyelere taşıyabilmektir.

Vizyon

Sürekli gelişen teknoloji ve müşteri beklentilerini karşılayabilmek kaliteli hizmet anlayışıyla yapı malzemeleri sektöründen faydalanan tüm müşterilerimize öncülük etmek.